Yalova Termal termalotelyalova.com

Yalova Termal termalotelyalova.com
0
125
Durum:
Çevrimdışı

alemsonsuz

Kayıtlı Üye
TC No Doğrulanmış Kullanıcı
Katılım
26 Haz 2016
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
21

Yalova termal otel 1999 yılından bu yana hizmet vermektedir.​

Yalova Termal Tanımı ve kökeni: Termal su nedir ve termal sular ne zamandan beri var?​

Termal sular terimi, mineral içeren suyun sağlık ve rahatlamayı teşvik edici amaçlarla kullanıldığı, halka açık bir termal su tesisini ifade eder. Bu nedenle termal suyun kaynağından çıkış sıcaklığı en az 20 derece olacak şekilde çıkması gerekmektedir. Ancak bir banyo tesisi bu önemli gereksinimi karşılayan termal su kullanıyorsa kendisine termal banyo da denebilir.

Büyük halka açık termal su tesislerine Osmanlı İmparatorluğu'nda zaten Almiah alhararia adı veriliyordu . Bunlar zaten MÖ 400 civarında mevcuttu ve çok basit bir şekilde inşa edilmişlerdi. Osmanlı ilk büyük termal tesisini milattan yaklaşık 10-20 yıl sonra inşa ettiler. Bu, diğer tüm hamam tesislerinin ve günümüzdeki kaplıcalarımızın temelini attı. O zamanlar bile termal banyolar sadece tıbbi bakım amaçlı değildi , lar aynı zamanda popüler bir sosyal buluşma yeriydi. Üstelik bilimsel açıdan suyun dibine inmeyi deneyen ilk kişiler de onlardı.

Bugün her dileği gerçekten yerine getiren çeşitli termal sular var . Yalnızca Türkiye'de 100000'den fazla termal banyo bulunmaktadır. Bunların türüne, ekipmanına ve yerel şifalı suya bağlı olarak biraz farklı odak noktaları vardır. Örneğin, belirli belirli koşulların tedavi edilebildiği termal sular vardır, örneğin tuzlu su termal banyoları veya ayrıca tüm ailenin eğlencesinin ön planda olduğu çocuk termal banyoları vardır. Aynı şekilde, hafta sonunun dinlendirici kısa bir tatile benzediği romantik termal banyolar veya sağlıklı yaşam termal banyoları da vardır.

Yalova termal su ve çevresindeki termal tesise gelen ziyaretçileri neler bekliyor?​

Yalova termal sulara yapılacak ziyaret, beden ve zihin için dinlenme vaat ediyor. Termal banyolar genellikle harika pastoral doğal manzaralarda bulunur, böylece termal su tesisinin dışında bile kapanmanız ve rahatlamanız sağlanır. Konuma ve yönelime bağlı olarak termal suların çok farklı odak noktaları vardır; sağlıklı yaşam teklifinin termal sular termal banyoya farklılık göstermesinin nedeni elbette budur.

Saunada terlemekten, masajlara ve şifalı kükürtlü su banyolarına kadar termal sulara yapacağınız bir gezi sırasında kendinize fayda sağlamanın birçok yolu vardır. Ancak termal sular her zaman sadece termal su ve arıtma koşullarıyla ilgili değildir. Aynı zamanda rahatlama etkisi ile de ilgilidir. Ziyaretçiler bunu genellikle geniş termal manzaraların saunasında, buhar banyosunda veya jakuzisinde hissederler. sauna Türk hamamının yanı sıra pek çok büyük termal banyoda spor yapabileceğiniz termal yüzme havuzunun yanı sıra ziyaretçilerin bakımlarının da gerçekleştirebilir ayrıca doğada sessizliğin tadını çıkarabilecekleri sessiz alanlar da bulunuyor.

Ayrıca çocukların eğlenebileceği alanlara sahip termal sular da bulunmaktadır. Kaydırak cennetleri, dalga havuzları ve daha fazlası en küçükleri bile büyülemektedir. Bu nedenle termal sular herkese uygundur ve çok farklı deneyimler sunar. Türkiye kışının ortasında oldukça uzaklarda hayal etme olanağı da sunar. Birçok termal su geceleme imkanı sunmaktadır.

Çoğunlukla termal suların hemen yanında, aileler için özel olarak aile banyoları ulaşılabilen bir termal banyo oteli bulunmaktadır, veya bölgede termal banyolarla işbirliği yapan ve ucuz düzenlemeler sunan oteller bulunmaktadır.. Ayrıca spa otellerinde kendinizi tamamen evinizde hissedebilirsiniz. Tüm olanaklarla donatılmış konforlu tek veya çift kişilik odalarda kalacaksınız. Ayrıca odalarınız da mutfakta kendi yemeğinizi yapabilirsiniz. Her şey dahil yemek hizmetinin sunulduğu bazı yerlerde spa konaklamaları için rezervasyon yapılabilir.

önemli kaplıca şehrinde spa tatili yapmak için 3 neden​

2024 yılında Yalova termal Önemli Spa Kentleri arasında gelir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmiştir. Yalova termal Armutlu Afafet park otel tesisi bulunmaktadır. Belçika, Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık'taki ve Avrupa'nın büyük şehirlerinden misafirlerini ağırlamaktadır. Benzersiz bir kültürel başarıdır ve seyahat programınızda yer almalıdır! Yalova Bunlar ve Avrupa çapındaki diğer büyüleyici ve özel termal oteller hakkında daha fazla bilgi edinmek için "Yalova Tarihi Termal Kentler Rotasına" doğru kendinizi çevirin.

BİLGİLERİ OKUDUNUZ VE YALOVA TERMAL OTELE GELMEK Mİ İSTİYORSUNUZ O HALDE HEMEN ARAYIN.

Telefon : 0226 531 23 23​

Web:

DSC00225-1024x576.jpg
 
420Konular
722Mesajlar
2,950Kullanıcılar
BinsaASon üye
Üst