⭐⭐⭐ Sosyal Medya İstisnası Vergi ✅

⭐⭐⭐ Sosyal Medya İstisnası Vergi ✅
1
128
Durum:
Çevrimdışı

baybars03

Kayıtlı Üye
TC No Doğrulanmış Kullanıcı
Katılım
27 Ocak 2024
Mesajlar
14
Tepkime puanı
12
Puanları
1
Konum
Antalya
baybarsbilim.com.tr
Değerli Webmaster Forumu Ailesi;

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl sosyal medya istisnası kapsamında yeni bir vergilendirme sistemi getirildi , bu konuyla ilgili yazımıza hep beraber göz atalım ;

📌Sosyal medya istisnası için vergi dairesine gittik , istisna yazısını aldık , istisna yazısıyla birlikte bankaya giderek hesap numarası açtırdık ve bu hesap numarasını tekrar vergi dairemize bildirdik. (Dijital vergi dairesi web sitesi üzerinden de istisna başvurusu yapılabilir)

📌Açılan bu hesaba sadece ilgili ödemeler alınacak ve bu kapsam dışında herhangi bir yerden , başka bir ödeme almayacaksınız. Bankalar devlet adına her gelen ödemeden %15 kesinti yapacak.

📌2024 yılında, 3.000.000 TL olan sınırı aşanlar 31.03.2025 tarihine kadar yıllık gelir vergisi beyannamesini, bu konuya hakim bir müşavirden destek alarak beyan etmeliler. (Kira geliriniz de varsa bu beyanın eklerine ilave ederek beyan verilmeli)

📌2024 yılı için yeni istisna tutarı 3.000.000 TL ye çıkarıldı. Eğer bu sınırı geçme durumunuz varsa Limited şirket açmanız çok çok daha az vergi ödemenizi sağlayacaktır, bu durumda olacak arkadaşlar kesinlikle Limited şirket açsınlar.

📌Sosyal medya istisnası dışında başka herhangi bir iş yapıyorsanız firma açabilirsiniz bu işinizle ilgili olarak. Ve sosyal medya istisnanızda devam eder, bir sıkıntı olmaz.📌Vergi daireleri tarafından , her ne kadar gelir vergisine tabi mükellefiyet açılmasa da , Sosyal medya istisnasından yararlananlara bağkur kaydı açılıyor.

📌Vergi dairesine tek tek bildirmek şartıyla sosyal medya istisnası kapsamında , birden fazla hesap açabilir, kullanabilirsiniz.

📌Bu istisnayı siz iptal etmedikçe belirli süreler aralığında yenileme güncelleme gibi bir işlem yapmanıza gerek yok.
 
Durum:
Çevrimdışı

berkanozcelik

Kayıtlı Üye
TC No Doğrulanmış Kullanıcı
Katılım
30 Ocak 2024
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yararlı konu sağ olun
 
419Konular
721Mesajlar
2,950Kullanıcılar
BinsaASon üye
Üst